Zasloužená prohra v Žitenicích

07.09.2013 08:45

TJ Žitenice - Sokol Křesín  3:1  (0:1)

K prvnímu soutěžnímu utkání v nové sezoně zajížděl náš tým do Žitenic. Tým, kterému se nepodařilo náše hráče zatím ani jednou porazit se zdál na začátek sezony jako velmi hratelný. Sestava našeho týmu byla téměř v nejsilnější formaci vč. nových posil Menharta,Švestky i Chaloupky, ale ani ti nedokázali vývoj utkání zvrátit v náš prospěch. Ale to bychom předbíhali. Začněmě pěkně od začátku.

Utkání se od samého začátku vyvíjelo spíše na remízový výsledek. Hodně šancí na obou stranách však neměli brankovu tečka. Velkou roli v našem neúspěchu vstřelit branku byl perfektně nacvičený a hraný ofsajd systém domácí obrany, ve kterém se naši hráči pokaždé utopili. Avšak skore utkání se měnilo ve 30.minutě. To když Brunclík dobře zapresoval při rozehrávce domácích, vybojovaný míč posunul na Lidiaka, který našel před odkrytou brankou samotného Švestku, pro kterého již nebyl problém skórovat - 0:1. Do poločasu měli ještě obrovské příležitosti Švestka s Lidiakem, ale v obou případech je vychytal domácí brankář.  Poločas tedy skončil slabým vedením našeho týmu.

Druhý, pro náš tým i fanoušky spíše hororový, poločas začal pro nás velmi špatně. Již po 10ti minutách bylo srovnáno. Lidiak dvakrát na polovině propadl v souboji,Hanousek nedokázal zastavit domácího hráče, který napřáhl z dobrých 25m a Smola v naší brance neměl sebemenší šanci - 1:1. To však nebylo ze strany domácích zdaleka vše. Děsivá půl hodina pokračovala. V 62.minutě rozehrávali domácí přízemní rohový kop, který prošel celým naším malým vápnem a doklepnout ho do odkryté branky byla velmi lehká práce - 2:1. Naše defenzíva jako by vůbec na hřišti neexistovala!!! Další pohroma přišla v 77.minutě, když se opět po chybě našich obránců domácí radovali již ze třetí vstřelené branky - 3:1. Stav utkání mohl ještě korigovat Šenfeldr, ale jeho branka nebyla pro údajní ofsajd uznaná.

Do sezony naši hráči vstoupili jasnou,ale naprosto zbytečnou prohrou na půdě Žitenic. A dalším utkání je velmi těžký soupeř a to Čížkovice.

Sestava: Smola,Dobeš,Chaloupka,Laube,Hanousek,Menhart,Šenfeldr,Lidiak(Procházka Marek),Švestka

střídali: Plachý,Svoboda