TJ Sokol Křesín - Sokol Radovesice 4:1 (1:1)

16.11.2010 08:58

V posledním domácím utkání a zároveň i posledním v podzimní části přivítali hráči Sokola Křesín tým z Radovesic. Případnou výhrou se mohli naši "sokolíci" posunout na první příčku v tabulce, ale to by museli Siřejovice s Trávčicemi remizovat. Domácí se chtěli před početnou domácí diváckou kulisou vytáhnout a pokusit se o to, aby po posledním zápase zůstali tři body doma. K utkání se bohužel nedostavil delegovaný rozhodčí a tak se rozhodování chopil pan Zbyšek Klimpl. Dlouholetý fotbalista a současný trenér mládeže FK Baník Most. S tímto souhlasili kapitáni obou mužstev a tak mohl zápas bez problému začít.

Naši hráči začali zápas opatrně. Soupeře si zlehka "proklepávali" a do žádných větších šancí se nedostávali. Za zmínění stojí jen jedna a to z 15.minuty, kdy se do zakončení dostal Hrdý po centru Šími. Bohužel hlavičkoval vedle. Nerozhodný stav trval pouze do 19.minuty a hůře na tom byli domácí. Poprvé lovil míč ze své sítě Smola. Brunclíkovu chybu zužitkovali hráči Radovesic výborně a ujali se vedení. Další průběh zápasu se odehrával kolem středového kruhu. Zápas byl dosti vyhrocený a mnoho hráčů to poznalo na vlastní kůži. Jak křesínští tak radovesičtí. Stav utkání byl srovnán těsně před poločasem. To se ve 40.minutě u postraní čáry dobře uvolnil Brunclík a svůj přesný centr posadil na hlavu nabíhajícího Šenfeldra, který se nemýlil. Ještě před poločasem došlo k menší rozepři mezi rozhodčím a hráči Radovesic, ale vše skončilo u slovního dohadování.

Do druhé půle se tedy nastupovalo za nerozhodného stavu a domácí hráči chtěli zápas strhnout na svojí stranu. Měrou velkou jim v tom pomohli sami hráči Radovesic, kteří si v 60.minutě vstřelili vlastní branku. Přesnou hlavou k tyči skoroval obránce a daroval tak domácím vedení 2:1. Vedení mohl zvýšit Hrdý, který se po trestném kopu, který rozehrával Šíma ocitl sám před brankářem ale z malého vápna nepochopitelě branku přestřelil. O 13 minut později se jako tank prodíral do pokutového území hostí Šenfeldr. Domácím obráncům nezbývalo nic jiného než ho nedovoleně zastavit a nabídnou tak vyniknutí domácímu Figrovi, který se ujal nařízeného pokutového kopu. Ten však svou šanci nevyužil a míč poslal vedle pravého horního rohu branky. Radovesičtí si bláhově mysleli, že tato situace "sokolíky" položí, ale byli na omylu. Hřebíček do jejich rakvičky zabil z následné akce Hrdý, který si pohrál s brankářem a do prázdné branky zvýšil náskok domácích na 3:1 a svůj gól oslavil tradičním přemetem. Své zaváhání při penaltě odčinil Figr, který Hrdého ke skórování vyzval krásnou "uličkou". Od této chvíle byli pány na hřišti hráči Křesína. Do další šance se dostal střídajíci Eichler, ale hlavou branku minul. "Sokolíci" svého soupeře zavřeli na jeho polovině a své vedení ještě zvýšili. V 83.minutě se trefil střídající Hauptvogl a dal výsledku utkání konečnou podobu 4:1.

Poslední představení před domácím publikem tedy domácí zvládli na jedničku a čekali na výsledek zápasu Siřejovice-Trávčice. Ta přišla zhruba za hodinu a výsledek zněl 1:1 ! ! ! Sokol Křesín se tedy stal podzimním mistrem a měl důvod k velkým oslavám, které samozřejmě proběhli(viz fotogalerie)