TJ Sokol Křesín - FK Trávčice "B" 1:1 (0:0)

13.06.2011 08:46

Šlágrem 21.kola ale i celé sezony bylo sobotní utkání mezi prvním a druhým celkem tabulky. Vypjaté utkání skončilo remízou 1:1, což hraje do karet týmu Křesína, kterému stačí v posledním utkání v Radovesicích remizovat a může slavit postup. Sobotní utkání nebylo bohaté na branky, ale o to víc bylo bohatší o bojovnost, hezké šance a hlavní hvězdou utkání byl bezesporu domácí gólman Smola, který svými brilantními zákroky přiváděl trávčické hráče k šílenství. Největším motorem domácích byl opět kotel našich fanoušků v čele s Jirkou "Vokounem" Vokurkou, kterému pomáhali mnozí další... a že jich nebylo málo. Bubny,trubky,řehtačky,vlajky...zkrátka atmosféra hodná utkání o postup.

Do důležitého utkání nastoupily oba týmy v té nejsilnější sestavě. Tým hostí byl posilněn o dost hráčů z "A" týmu, ale ani to jim nepomohlo k vítězství.  Utkání začalo opatrně. Oba týmy věděly, že v tomto zápase jde o hodně a proto se zprvu jen oťukávaly. Do první větší šance se dostali hosté, ale jejich střela minula branku o notný kus. Za domácí poprvé zahrozil Figr. Jeho střela ale také minula cíl. Sokolíci nejvíce hrozili z brejkových situací. Do jedné z nich se dostal po přihrávce Šenfeldra sniper Scheithauer, ale svůj únik nemohl zakončit, protože brankář byl u míče dříve nežli on. Chyběli snad centimetry. Toto se opakovalo během prvního poločasu ještě několikrát ale se stejným výsledkem. Hosté naopak nejvíce ohrožovali Smolovu svatyni ze standartních situací. Po jedné z nich došlo před brankou domácích ke schrumáži, ale Chlouba včas míč odkopl do bezpečí. Při další se pokoušeli skórovat z trestného kopu, ale naštěstí pro domácí trefili jen zeď domácích obránců. Když se neprosadili ani po posledním rohovém kopu odcházelo se do šaten za bezbrankového stavu.

O poločase své skleslé svěřence trenér Šíma nabádal k trpělivosti a ke stále stejné obranné činnosti.

Do druhého poločasu vlétli sokolíci jako dravci. Ve 48.minutě vypuklo na hřišti i mimo něj peklo. Nádherná akce po ose Brunclík,Šenfeldr,Figr,Scheithauer - gól. Figr našel českou uličkou nabíhajícího Scheithauera, který při souboji s brankářem roztancoval své tělo v rytmu "křesínské samby" a lobem ála Poborský poslal domácí tým do vedení!!! Nadšení nebralo snad konce, ale na postupové oslavy bylo ještě mnoho minut zápasu. Trávčice nehodlali dát svou kůži zadarmo a zakousli se do sokolíků silou pittbula! Stále častěji ohrožovali Smolovu branku, ale náš "KULDA" byl neprůstřelný. To platilo ale jen do 60.minuty. Dlouhý pas za domácí obrany špatně odhadl Veinert a po souboji ve vápně došlo k nedovolenému zákroku a následnému odpískání pokutového kopu. Smola sice vystihl směr střely, dokonce si na míč i sáhl, ale i tak byl krátký. Hosté tedy srovnali stav na 1:1 a hrálo se od začátku. Fotbalovější tým Trávčic se stále dostával do šancí, ale domácí obraně se dařilo jejich nájezdy odrážet. V 70.minutě se hosté opět dožadovali nařízení pokutového kopu. Unikajícího hráče zastavil ve vápně Hrdý a podle hlavního sudího Humla v rámci pravidel a proto nechal hru bez odpískání pokračovat. To trávčické hodně rozzlobilo a z tohoto vyplynula za pět minut udělená červená karta pro hostujícího hráče, který hrubě urazil rozhodčího a musel se poroučet do sprch. To byl asi zlomový bod utkání. I v 10ti hráčích ale hosté tlačili, ale vedení se jim stále vyhýbalo. Nejhezčí střelou utkání mohl poslat do vedení své spoluhráče útočník hostí, ale na štěstí pro domácí jen orazítkoval Smolovu spojnici. Vítězný gól mohl dát v posledních minutách i domácí špílmachr Figr, ale jeho střela mířila jen do břevna. Bojovné utkání tedy skončilo remízou 1:1 a domácí se mohli začít zaobírat postupovou matematikou.

Sestava: Smola, Šíma, Veinert, Hrdý, Chlouba, Laube, Figr, Pechr(Tibitanzl), Brunclík, Scheithauer, Šenfeldr  připraveni: Dobeš,Eichler,Plachý