TJ Sokol Křesín - FK Mlékojedy 2005 "B" 4:1 (2:1)

02.11.2010 17:06

V sobotu přivítali na svém hřišti hráči Křesína tým z předních příček tabulky a tím bylo mužstvo Mlékojed. V tomto utkání šlo o hodně a proto se chtěli "sokolíci" před domácím publikem předvést. Trenér Šíma naordinoval svým svěřencům útočnou a agresivní hru, která měla přinést další domácí vítězství.

Jeho taktika přinesla první ovoce již v 1.minutě. Po rohovém kopu Figra podcenil hostující gólman prudký centr, který dopravil do sítě domácí šuter Šenfeldr. Hráči Mlékojed byli tímto rychlým gólem samozřejmě zaskočeni a na jejich hře to bylo znát. Domácí je téměř k ničemu nepouštěli a byli jasnými pány na hřišti. Druhou ránu jim zasadil v 15.minutě středopolař Figr, který proměnil pokutový kop po faulu na Chloubu, který se důrazem sobě vlastním prodral až do pokutového území, kde byl nedovoleně zastaven. Po druhé brance, aktivitou hýřící domácí hráči, z tlaku nepolevovali a vytvářeli si další brankové příležitosti, ovšem bez gólové tečky. Ve 29.minutě zkomplikoval svým spoluhráčům další vývoj zápasu školáckou chybou obránce Šíma. Jednoduchou situaci v podobě "malé domů" absolutně nezvládl a daroval tak mlékojedským levné snížení stavu na 2:1. Tento laciný gól vnesl do podvědomí hráčů neklid, ale zbytek poločasu zvládli na jedničku. Do konce poločasu se již nic zajímavého nestalo a do kabin se odcházelo na stavu 2:1.

V kabině trenér Šíma zdůraznil, že tým nesmí polevit z aktivity a musí se pokusit zvýšit vedení a tím vnést do zápasu potřebný klid. Hráči si všach jeho rady moc k srdci nevzali a stále častěji pouštěli hostující hráče do nebezpečných šancí. Toto se dělo pouze do 60.minuty, kdy očekávaný klid do řad hráčů i fanoušků vnesl Figr. Přihrávku od Brunclíka využil výborně a zvýšil vedení domácích na 3:1. Hosté ještě občas branku domácích ohrozili, ale nic vážného to nebylo. Mlékojedští stále více svou hru otevírali ve vidině snížení nebo dokonce vyrovnání stavu zápasu a toho hráči Křesína dokázali využít v 86.minutě. Po rychlém protiútoku se poprvé v této sezoně trefil střídající Eichler a definitivně srazil odpor týmu Mlékojed.

Domácí tedy svou tvrz znovu ubránily před "lupiči bodů", tentokrát z Mlékojed a připisují si na konto další tři cenné body.

Po zápase jsme se zeptali domácího trenéra Šímy jak by zhodnotil utkání. "Dnešní utkání bylo to z těch velmi důležitých. Porazili jsme mužstvo, které na nás dotahovalo v tabulce a tím jsme si vytvořili potřebný náskok. Teď ještě přivézt body z Trávčic a budu velice spokojen." řekl po utkání domácí "lodivod" Šíma.