TJ Sokol Křesín - FK FC Siřejovice 6:3 (3:1)

20.09.2010 08:40

V prvním domácím utkání přivítalo mužstvo Sokola Křesín 10.mužstvo tabulky celek ze Siřejovic. Domácí chtěli po remíze v Libochovicích a smolné prohře v Lukavci konečně naplno bodovat a na celek ze Siřejovic si věřili.

Utkání začalo trošku rozpačitě. Domácí se ne a ne dostat do tempa a vypadalo to, že skóre utkání otevřou Siřejovice, ovšem Smola byl ve dvou případech proti! V polovině prvního poločasu se taktovky chopil tým Sokola. Po přesné souhře s útočníky se "mazácky" trefil Figr a dostal domácí do vedení. Domácí dostali chuť do hry a po pár minutách se z další trefy do sítě Siřejovic radoval Šenfeldr, který zužitkoval přihrávku od Brunclíka. Po druhé brance domácí trošku polevili a soupeř trestal a to po sóle hostujícího hráče, který prošel, nikým neatakován,od půlící čáry až k pokutovému území. Jeho střelu ještě Smola kryl, ale na jeho následnou dorážku byl již krátký. "Sokolíci" však nepolevili ze své aktivity a znovu se měnilo skore. Ten den výborně hrající Figr zužitkoval zpětnou přihrávku od Brunclíka a technickou střelou k tyči překonal gólmana potřetí. Toto skóre se již do poločasu neměnilo a do šaten tedy odcházeli křesínští s dvoubrankovým vedením.

To co se dělo po poločase snad neočekával nikdo z fandů domácích. Tým Siřejovic hned po pár minutách opět měnil skóre a to po hrubých chybách v domácí obraně i záloze. Ze stavu 3:1 se rázem stalo 3:2 a hosté začali cítit šanci bodového zisku. Do konce zápasu však zbývalo ještě mnoho času. Gólová stíhací jízda pokračovala a skóre se měnilo po šesté.V závaru před brankou hostů se nejlépe orientoval Hrdý a zvýšil vedení domácích na 4:2. Kdo myslel, že skore již zůstane takové jaké bylo po brance Hrdého, byl na velikém omylu. S góly se ten den roztrhl pytel a stav se měnil po sedmé a to v neprospěch domácích. Soupeř opět snížil na rozdíl jediné branky.

Náš tým ale ukázal sílu a "nepoložil se". Právě naopak. Zvýšil aktivitu a za mohutného povzbuzování domácího publika opět měnil brankový stav. Z trestného kopu se poprvé v dresu Křesína trefil Pechr. Ten toho ovšem neměl dost a cca po 7 minutách se po individuální akce trefil znovu a dal výsledku utkání konečnou podobu.

V prvním domácím utkání tedy Sokol zvítězil po "gólové stíhací jízdě" 6:3.

K dnešnímu utkání chci říci jen to, že zápas nám vyhráli "staří psi" (Figr,Pech pozn.red.). Dávali naší hře myšlenku,potřebné zkušenosti a zbytek týmu je dobře doplňoval. řekl po utkání coach domácích Víťa Šíma