Slavoj Bohušovice "B" - TJ Sokol Křesín 3:7 (0:2)

24.05.2011 11:54

"To byly nervy!!!" Toto si musel říct každý z fanoušků, kterých se do Bohušovic sjelo asi dvacet, po konečném hvizdu hlavního rozhodčího, který ukončil zápas 18.kola mezi rezervou Bohušovic a týmem Sokola Křesín. Po rozpačité první půlce, ve které sice sokolíci zvítězili 0:4, ale ve které se nevyvarovali zbytečných chyb se v druhém poločase strhly na hřišti infarktové chvilky. Dvě penalty,červená karta Laubeho,strkanice a k tomuto všemu nesnesitelné horko, to je součet tohoto zápasu.

Řeklo by se snadné utkání na půdě celku, kterému patřilo po 17.kole 9.místo v tabulce, ale chyba lávky. Domácí tým zlobil! A zlobil hodně!!! V prvním poločase to nebyl tým našich sokolíků. Časté chyby v záloze i obraně nahrávali domácím a ti často hrozili z rychlých protiútoků. Naštěstí bez valného zakončení. Míč vždy minul branku o pár metrů. Malý klid vnesl do hry sokolíků v 15.minutě Brunclík, který využil lobu Scheithauera za domácí obranu a dostal sokolíky do vedení. Domácí se po inkasované brance ještě více do našeho týmu zakousli a tlačili a tlačili, ale obrana sokolíků odolávala. Stav utkání se změnil ve 31.minutě, kdy na 0:2 zvýšil Scheithauer po samostatném úniku. Ve 40.minutě utkání se v souboji s domácím útočníkem srazil brankář Smola a k údivu všech našich hráčů nařídil rozhodčí penaltu. Smola nebyl schopen v utkání pokračovat a tak se musel do brány poroučet Plachý. Nezáviděníhodnou situaci v podobě penalty řešit ani nemusel, domácí hráč poslal míč vedle branky. Penalta byla posledním rozruchem v prvním poločase a do kabin se tedy odcházelo za stavu 0:2.

O poločas nabádal trenér Šíma své svěřence, aby zvýšili svoji aktivitu a víc se do soupeře zakousli a tím ho donutit k chybám. Z chládku kabin se ani jednomu týmu nechtělo, ale před oběma stál ještě druhý poločas. V tom lépe začali opět naši. To se ve 46.minutě u postraní čáry uvolnil Laube, nacetroval, ale do jeho centru vystřelil svoji pravou ruku domácí obránce a rozhodčímu nezbylo nic jiného, než nařídil druhý pokutový kop v utkání. Na značku "desítky" si postavil míč Brunclík a střelou k pravé tyči zvýšil náskok sokolíků na tři branky. Nejkrásnější okamžik utkání přišel ve 53.minutě, kdy se z trestného kopu trefil Pechr. Míč nasměroval přesně do pravé šibenice domácí branky. Za stavu 4:0 si už všichni mysleli, že je po zápase a že se utkání dohraje ve volném rytmu. Ale kdepak. Domácí se ne a ne vzdát jejich tlak se ještě stupnil. V 57.minutě, opět po rychlém protiútoku, domácí snížili na 1:4. O dvě minuty později domácí zahrávali rohový kop, po kterém se míč odrazil k obránci Šímovi, který míč odkopnul, jenže do jeho odkopu vložil nohu domácí útočník. Co se dělo dále nemělo obdoby. Sudí opět nařídil pokutový kop a opět po střetu, který se v žádném případě nemohl definovat jako faul!!!! Toto nevydržel Laube, který se do sudího slovně opřel, za což mu rozhodčí ukázal červenou kartu. V druhém pokusu už byli domácí úspěšní. Náhle to bylo jen o dvě branky a sebevědomí sokolíků se začalo podlamovat. Další ránu zasadil našim hráčům útočník domácích, který v 68.minutě utkání snížil na 3:4 a infarktový závěr začal. V deseti hráčích bránit vítězství sokolíci nehodlali, ale síli jim docházeli a domácí stále hrozili. Uklidnění přinesla 84.minuta. Plachý našel přesným výkopem Scheithauera, který míč zatáhl, přetažený míč na zadní tyč vrátil na malé vápno Brunclík a Fígr tvrdou ránou do víka vrátil hostím dvoubrankové vedení. To byl pro domácí umíráček. Navíc jim další ránu zasadil o čtyři minuty později opět Fígr, který svoji chytrou střelou k tyči zvýšil vedení sokolíků na 3:6. Naši hráči si mohli oddechnout a s nimi i jejich věrní fanoušci, které bylo po celý zápas velmi velmi slyšet!!! Gólovou tečku za utkáním udělal střídající Eichler, který tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě a stanovil tím konečný výsledek utkání na 3:7.

"Ještě, že nemám vlasy, jinak bych o většinu z nich dneska přišel. Jsem rád, že hráči dnešní utkání zvládli i když chyb tam bylo hodně, ale doufám, že se z nich kluci poučili a přístě se jich vyvarují. Hlavně bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří byli naším dvanáctým hráčem." řekl po utkání trenér Šíma.

Sestava: Smola(Plachý), Šíma, Dobeš, Hrdý, Chlouba(Novák), Pechr, Figr, Laube, Brunclík, Scheithauer, Šenfeldr(Eichler)