SK Jenčice - TJ Sokol Křesín 1:4 (1:3)

26.10.2010 07:40

V neděli sehrál tým Sokola Křesín další mistrovské utkání a to na půdě Jenčic. Zápas začal v dopoledních hodinách na hřišti v Siřejovicích, kde hraje tým Jenčic svá domácí utkání. Z Křesína opět dorazila velká skupinka fandů a vytvořila skvělou atmosféru.

Utkání začalo za větrného počasí a velmi dobře pro tým Křesína, který se již v 5.minutě utkání ujal vedení. Z trestného kopu se trefil obránce Šíma. Tým Jenčic se ale nepoložil a branku hostí stále ohrožoval. Největší šanci měli ve 13.minutě po špatném odkopu obránce Šímy. Následný samostatný únik však bravurně zneškodnil gólman Kryner. Rčení "nedáš-dostaneš" se záhy potvrdilo. Na 0:1 zvýšil Šenfeldr, který se krásné trefil k tyči a využil tak krásnou přihrávku Figra. Stále více ze hry měli hráči Sokola. Nejhezčí akce zápasu ale měla teprve přijít. To si na půlící čáře vzal míč "do parády" tvůrce hry Laube, přešel přes dva hráče a nádhernou střelou do šibenice zvýšil náskok svého týmu na 0:3. Domácí hráči si nebrali servítky a jejich tvrdost nejvíce pociťoval útočník Šenfeldr, který byl velice aktivní a pro křesínské získával mnoho příležitostí v podobě trestných kopů, avšak ani jeden z nich neměl gólovou tečku. To však neplatilo pro domácí. Ve 32.minutě rozehrávali jenčičtí volný přímý kop, lehkou střelu gólman Kryner pouze vyrazil před sebe, kde čekal nikým neatakovaný hráč a neštěstí bylo na světě. Domácí snížili na 1:3 a za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Po poločase se více do hry dostávali domácí tlačili tým Sokola stále častěji do defenzívy. "Sokolíci" však šance měli, ale ve všech případech vyšli gólově na prázdno. Nejvíce se do šancí dostával Plachý, ale tento den byl pro něj zkrátka smolný.

Situaci, která se stala v 60.minutě utkání, si snad nikdo nepředstavoval ani v těch nejhorších nočních můrách. Došlo k vážnému zranění domácího brankáře, který se srazil v souboji s útočníkem Sokola. K vážné zlomenině nohy byla okamžitě zavolána rychlá záchraná služba, která zraněného odvezla k dalšímu ošetření. Do doby než přijela se o zraněného postaral hráč Chlouba, který společně s hráči Jenčic poskytl zraněnému první pomoc. Tímto přejeme brankáři brzké uzdravení a hodně štěstí.

Utkání se dohrávalo v poklidu. V 87.minutě stanovil konečný výsledek zápasu střídající Tibitanzl.

"Na dnešní utkání nebudu vzpomínat rád. Těší mě sice výhra, ale je mi, a věřím že nejen mě, líto domácího brankáře. Přeji mu brzké uzdravení." řekl po utkání trenér Šíma.