Sokol potrápil favorita

30.09.2012 10:01

FK Litoměřice "B" - Sokol Křesín  1:0 (0:0)

V sobotu zajíždělo naše mužstvo na půdu favorita soutěže. Na hřišti v Mlékojedech, kde své domácí zápasy hraje rezerva Litoměřic se hrálo bojovné utkání, plné šancí a hezkých fotbalových momentů. Na půdě favorita mohl náš tým jen překvapit, ale i přes toto se sokolící do svého soupeře zakousli hned od první minuty. Sestava oslabená o několik hráčů základní sestavy(Chlouba,Šíma,Hranička,Hanousek...) však obstála na jedničku.

Zápas začal v ostrém tempu. Mladý tým domácích tlačil naše hráče do ofenzívy, ale obrana, kterou měl pod taktovkou zkušený Pechr pracovala dobře. Pár střeleckých pokusů bravurně zlikvidoval brankář Smola. Sokolíci se do šancí moc nedostávali. Spoléhali na rychlé Švestkovi brejky. Pár náznaků se objevilo, ale pokaždé chyběla dobrá finální přihrávka. Ve středu pole se opět předvedl vynikající Laube, který svou bojovností rozbíjel útočné snahy našeho soupeře. Náš tým si v první polovině utkání nevytvořil žádnou větší šanci, která by stála za zmínění, spíše se soustředil na defenzivní činnost a to se mu dařila na výbornou! Domácí se taktéž skórovat nepodařilo, a tak se po první pětačtyřicetiminutovce odcházelo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé půle nastoupil náš tým v nezměněné sestavě, protože na lavičce byli připraveni pouze Plachý a zraněný Hanousek. Oba hráče si trénér Šíma nechával jako trumfy na závěr zápasu. Styl hry se po poločase neměnil. Našo obrana odolávala nájezdům domácích a útočníci Lidiak se Švestkou hrozili z brejkových situací. Absence Hanouska ve středu zálohy byla znatelná. Naší největší slabinou byli finální přihrávky do útočné fáze. Pár se jich však povedlo a hrozili jsme, ale bez gólové tečky. Zápas se začal schylovat k remízovému konci, který bychom před utkáním brali všemi deseti prsty, ale přišlo naše prokletí posledních pěti minut. Je to již téměř tradice, že ztratíme buď vyhrané, nebo v tomto případě remízové utkání. Z ojedinělé šance se do samostatného úniku dostal domácí útočník, Pechr ho nestačil zastavit, Smola se mu vrhnul pod nohy, hráče zastavil, ale odražený míč se dokoulel na roh malého vápna, odkud ho domácí hráč přihrál před úplně odkrytou branku, kde stál úplně osamocený hráč a pohroma byla na světě. Tato situace velmi zaváněla ofsajdem, ale praporek pomezního rozhodčího zůstal dole. Od tohoto okamžiku se utkání začalo přiostřovat. Ať už to byl likvidační faul na Laubeho, nebo dohrávání soubojí bez míče, rozhodčí ukazoval karty jen velmi velmi sporadicky. Ke konci utkání se ještě strhla potyčka u postraní čáry, ale toto ale nic na výsledku utkání již nezměnilo.

Náš tým se tedy vrací z půdy favorita, kde předvedl nejlepší výkon ze všech odehraných zápasů, bez bodu. Kdy už skončí prokletí posledních pěti minut?!

Sestava: Smola,Pechr,Dobeš,Hrdý,Laube,Brunclík,Scheithauer,Tibitanzl,Šenfeldr,Lidiak,Švestka    střídali: Plachý,Hanousek