Nešťastná dohrávka

12.06.2013 09:21

Sokol Pokratice "B" - Sokol Křesín  5:1  (2:1)

Tým Sokola Křesín si na svůj účet připsal další vysokou prohru. Tentokrát si přivezl vysoký příděl z půdy zachraňujících se Pokratic. Výkon našeho týmu byl opravdu žalostný zvláště v obraně, kde se opět hromadily ohromné chyby! Neomlouvá nás ani to, že tým Pokratic byl posilněn o pět hráčů z "A" týmu.

Sokolíci vstoupili do zápasu dobře. Dvěma dobrými zákroky se blýskl Smola i navzdory "totální ubohosti a hlouposti" domácích fandů, kteří ho od první minuty uráželi. Domácí se v prvních 20ti minutách moc nepředvedli. Sice náš tým lehce přehrávali, ale větší brankovou příležitost si nevytvořili. Je důležité pochválit stopera Chloubu, který svým důrazem v osobních soubojích tvrdil hru naší obrany a tudíž velmi znepříjemňoval domácím hráčům finální přihrávky. Nejkrásnější okamžik utkání viděli naši fandové ve 31.minutě. Po faulu na Hanouska si míč k trestnému kopu postavil Tibitanzl a neskutečnou střelou téměř z třiceti metrů nedal brankáři domácích šanci. Čistým "víkem" poslal naše hráče do vedení - 0:1. Naše radost však netrvala dlouho. Jak bylo napsáno na začátku článku, tak naší největší slabinou v posledních několika utkáních je obrana. Ve 39.minutě Hrdý opět nepokryl hráče, kterého poté musel zbytečně faulem zastavit. Z následného trestného kopu domácí srovnali. Na střelu k tyči byl Smola tentokrát krátký - 1:1. Paradox přišel těsně před poločasem. Smutným hrdinou se stal Tibitanzl. Nejdříve otevřel skóre zápasu nádherným gólem, ale ve 44.minutě mi míč odskočil ve velkém vápně nešťastně na pravou ruku a rozhodčí odpískal pokutový kop. I když Smola vystihl směr střely a na míč si dokonce sáhnul, tak se ho domácímu hráči podařilo překonat 2:1. Do kabin se tedy odcházelo, pro nás, za nepříznivého stavu 2:1.

Druhá polovina utkání byla z naší strany spíše parodií na fotbal!!! Pochvalu zaslouží jen dva hráči. Chlouba za svůj důraz a Hanousek, který i přes nepříznivý stav chtěl hrát fotbal, ale bohužel byl sám. Další tři branky jsme inkasovali opět po hrubých!!! chybách v obraně. Nejdříve Brunclíkem nepokrytý hráč při rohovém kopu - 3:1, pak opět Hrdý hráče daleko od sebe 4:1.... toto jsou přesně ty situace, kvůli kterým nevyhráváme!!! Mohli jsme sice stav utkání trošku zkorigovat, to když nám byla odepřena jasná penalta po faulu na Lidiaka, ale domácí hrají o záchranu, tudíž pan rozhodčí pískal tak jak pískal. Přeberme si to každý jak umíme. Skóre utkání uzavřeli domácí brankou na 5:1.

Zkrátka na výhru jsme v tomto utkání měli pouze do Tibitanzlovo branky. Pak už rozhodně ne. Někteří hráči by se měli nad sebou velmi zamyslet, jestli chtějí takto hrát dál. Protože je tu konec sezóny a pokud budeme takto hrát i na podzim, kdy začíná nový ročník soutěže, tak se může dosti dobře stát, že o záchranu bude hrát Křesín a ne Pokratice.

Sestava: Smola, Hrdý D., Dobeš, Chlouba, Tibitanzl, Hrdý R., Svoboda, Hanousek, Brunclík, Lidiak, Šenfeldr

Připraveni: Molek, Procházka, Vokatý, Laube