Na vítězné vlně

14.09.2015 18:24

SK Třebívlice - Sokol Křesín
1:2  (0:0)

4 utkání - 12 bodů - skóre 12:3, taková je bilance našeho týmu po utkání 4.kola, kdy jsme zajížděli na půdu Třebívlic. I když opět v lehce oslabené sestavě, kdy se toto stává téměř pravidlem, dokázalo naše mužstvo zvítězit a přiváží si z venku další tři body. Před početnou diváckou kulisou se dokázali prosadit naši dva tradiční střelci Švestka s Fleischmanem.

V zápase se ze začátku obě dvě mužstva jen "oťukávala", ale mohli bychom říci, že trošku více ze hry měli domácí hráči, kteří si dokázali vytvořit několik slibných brankových příležitostí, ke kterým paradoxně dopomáhali naši hráči svou špatnou rozehrávkou, ale k našemu štěstí ani jeden z jejich pokusů neskončil za zády brankáře Kubíčka. Sokolíci si v první půli žádnou větší šanci nevypracovali, až na pokus Švestky, který ovšem pálil nad a na pokus navrátilce do sestavy Figra, který střílel mimo domácí branku. Jak se říká "nezáživný fotbal na obou stranách", tak by se dal charakterizovat první poločas, který skončil 0:0.

Do druhého poločasu trenér Hanousek udělal menší změny v sestavě, a na naší hře to bylo velmi znát. Začali jsem více ovládat hru, tolik nekazit rozehrávku ze zadních řad a i mezihra se výrazně zlepšila. Sokol začal svého soupeře více zatlačovat na vlastní polovinu a naše aktivita přinesla ovoce v 65.minutě utkání. Ve schrumáži v domácím pokutovém území se nejlépe zorientoval Švestka a prudkou ranou z otočky rozvlnil síť domácí branky - 0:1. Téměř v zápětí, a to v 70.minutě zahrával volný přímý kop Hanousek. Na jeho milimetrový centr si naběhl Fleischman a hlavou zvýšil naše vedení na 0:2. Kdo by si myslel, že domácí zápas po dvou "slepených" brankách zápas vzdají, tak byl na omylu. Zvýšili důraz a aktivitu dostávalil se více do hry. Zvláště pak středopolař Hanzlíček a útočník Rambousik naší obraně výrazně zatápěli. V 76.minutě zápasu se domácí dočkali snížení. Naše obrana nechala za zády nikým nehlídaného Hrubého, který hlavou přeloboval Kubíčka - 1:2. Tento gól dostal domácí zpět do hry a ti se snažili zvrátit nepříznivý stav utkání, ale k jejich smůle se jim to nepodařilo. Zápas jsme doválčili do zdárného konce, a potěšili početnou skupinku našich fanoušků.

Musíme však přiznat ke cti domácího týmu, že si za svou hru, zvláště však ke konci druhého poločasu utkání, zasloužili bod. Naše mužstvo čeká v dalším domácím utkání tým Sulejovic. Věřme, že sokolící prodlouží sérii bez porážky a na domácí půdě budou bodovat.