Milešov na nás nestačil

16.04.2013 06:22

Sokol Křesín - Sokol Milešov "B"  6:0  (4:0)

První domácí utkání po skončení zimní přestávky. Všichni se těšili na premiérové utkání na domácí půdě, před domácími fanoušky. Sobota odpoledne, ideální počasí na fotbal, slušná divácká kulisa.... Tak nějak takto to vypadalo před začátkem utkání mezi domácím týmem Sokol Křesín a hosty z Milešova, kteří před tímto utkáním okupovali předposlední místo tabulky, kdežto domácí se pohybovali na místě desátém.

Tým Milešova přijel v oslabeném stavu a jen s 11 hráči do pole. Domácím sokolíkům se do sestavy vrátil Polák s Lidiakem ale hlavně středopolař Johanovský, který hlásí návrat do sestavy Sokola Křesín!!!

Začátek utkání byl spíše opatrnější. Oba tými čekali co udělá ten druhý. První se osmělili samozřejmě domácí, kteří se chtěli před domácími diváka ukázat v tom nejlepším světle. Do první větší brankové příležitosti se dostal, z levé strany hrající, Radek Hrdý, ale místo střely raději volil přihrávku na volného Šenfeldra, ten ale bohužel míč dobře netrefil. Pak se do provovozní teploty začal dostávat Johanovský. Spolu s Hanouskem motali soupeřovým záložníkům a i obráncům hlavičky. Ve 20.minutě ukázal "Johan" svou fotbalovou chytrost. Na půlicí čáře skvěle obešel dva hráče, dostal se do slibného brejku, ale těsně před velkým čtvercem ho nedovoleně zastavil hostující obránce. Ten za to samozřejmě viděl od sudího Vlašice červenou kartu a musel předčasně pod sprchu. K trestnému kopu si postavil míč Hanousek a přesnou střelou kolem zdi nedal brankáři Milešova šanci - 1:0. Kdo by si pomyslel, že Milešovští hřáči se po vyloučení a inkasované brance položí, hodně by se mýlil. Naopak, i přes tyto nepříjemné věci se hosté snažili o zvrácení stavu. Snažili se útočit,ale jejich snahy stroskotávali na obrané linii domácích pod vedením Jardy Laubeho, který musel v tomto zápase nahradit absencujícího Chloubu. Obrana ve složení Dobeš,Laube,Tibitanzl a Hrdý pracovala jako skvěle seřízený stroj. Důležitou branku vstřelili domácí těsně před odchodem do kabin. Na 2:0 zvyšoval z brejkové situace útočník Šenfeldr. O minutu později se situace opakovala jako přes kopírák. Johanovský na Hanouska, tek "uličkou" na rozběhnutého Šenfeldra - 3:0. Poslední kapkou pro hosty byla branka Brunclíka na 4:0, kdy opět Hanousek vymyslel geniální přihrávku přes obránce a Brunclík se přes padajícího brankáře nemýlil - 4:0. Konec prvního poločasu byl čistě a jen v režii našeho týmu.

Druhá půlka zápasu začala tam, kde byla hvizdem rozhodčího ukončena první, a to tlakem domácího týmu. Hosté se jen bránili, aby si z Křesína neodvezli ještě větší brankový příděl. Další branku v utkání přidal Brunclík a opět po přihrávce od Hanouska. To právě běžela 62.minuta utkání. Zbytek zápasu se odehrával na polovině hostů, do šance se hráči Milešova dostali v druhé polovině jen dvakrát, ale jejich střeli kryl brankář Polák. Posledním střelcem utkání byl navrátilec Johanovský, který zužitkoval přesnou Šenfeldrovu přihrávku a tvrdou střelo naposledy v utkání překonal hostujícího brankáře. Brankový příděl se tedy zarazil na stavu 6:0.

První jarní domácí utkání zvládli sokolící s přehledem a doufejme, že jim střelecká chuť vydrží i na zápas do Bohušovit, kam náš tým zajíždí příští sobotu. V Bohušovicích se začíná v 17 hodin.

Sestava: Polák, Laube, Dobeš, Hrdý D., Tibitanzl, Johanovský, Hanousek, Hrdý R., Brunclík, Lidiak, Šenfeldr      připraveni: Procházka,Svoboda,Smola