Lídra jsme obrali o body

01.05.2013 09:41

Sokol Křesín - FK Litoměřice "B"  1:1  (0:1)

Další z řady domácích utkání sehrálo naše mužstvo proti suverénímu lídru tabulky. Rezerva Litoměřic vede tabulku soutěže s náskokem 5ti bodů na druhé Trávčice "B". Do Křesína přijeli litoměřičtí s velkým sebevědomím a doufali, že zápas bude jasnou záležitostí a z Křesína že si odvezou plný počet bodů.

Zápas se  skutečně začal lépe vyvíjet pro hosty, kteří sokolíky svou dobrou kombinační hrou přehrávali. Jejich aktivní hra slavila úspěch již v 5.minutě utkání. Po rohovém kopu se míč dostal až k úplně volnému hráči hostů, který se musel v našem velkém vápně snad bát!!! Úplně osamocený si stačil míč zpracovat a tvrdou přízemní střelou propálil brankáře Smolu - 0:1. Po vstřelené brance byli hosté ještě aktivnější, ale náš tým se svědomitě bránil a svou aktivní obranou rozbíjel další útoky hostů.  Další hra se spíše odehrávala kolem středového kruhu až na pár šancí, do kterých se dostal domácí Šenfeldr, ale k naší smůle bez brankové tečky. První velkou šanci spálil v 19.minutě po trestném kopu Hanouska, který míč zatočil až k zadní tyči, ale domácí sniper hlavou minul branku hostí. Do další velké šance se Šenfeldr dostal o 10 minut později, ale hrubou chybu hostujícího stopera potrestat nedokázal. Do poločasu se do šance ještě dostal Hranička, ale jeho tvrdou střelu zpacifikoval brankář hostí.

Po poločase začali domácí hrát aktivněji. Tolik nekazili, zpřesnili přihrávky a začali kombinovat. Do první šance se ale paradoxně dostali hosté, ale dalekonosnou střelu vyrazil na roh brankář Smola. Záhy opět exceloval Smola, když kryl střelu z bezprostřední blízkosti. V 65.minutě našel Hanooousek u postraní čáry nabíhajícího Radka Hrdého, ten se vyhnul ofsajdové pasti hostující obrany, zatáhl míč do velkého čtverce a přistrčil nabíhajícímu Šenfeldrovi, který pod padajícím gólmanem srovnal stav utkání na 1:1. Inkasovaná branka byla pro hosty jako studená sprcha. Stále časteji útočili, ale obrana Sokola pracovala daleko lépe než v prvním poločase. Bez chyb a důsledně. Ještě v 89.minutě sahali domácí po vítězství, ale Šenfeldrova střela bohužel minula branku.

Další domácí utkání jsme tedy opět zvládli. A těší to o to víc, že jsme o dva body obrali lídra a favorita soutěže.

Sestava: Smola, Dobeš, Hrdý D., Laube, Chlouba, Brunclík, Hanousek, Hrdý R., Hranička, Šenfeldr, Procházka

Střídali: Lidiak, Svoboda, Tibitanzl