Křesín přivezl bod z Libochovan!

31.10.2011 18:49

Sokol Libochovany - Sokol Křesín 1:1 (0:1)

Výborný a bojovný výkon celého týmu! Těmito slovy by se dalo popsat utkání 12.kola mezi lídrem tabulky z Libochovan a týmem, který se nacházel v klidných středových vodách tabulky. Po domácím vítězství nad rezervou Milešova nechybělo našim sokolíkům zdravé sebevědomí a do Libochovan odjížděli s dobrou náladou a navíc se dvěma novými tvářemi. Tým posílili dva ofenzivní hráči a to Lukáš Lidiak a Jaroslav Okatý. Týmu naopak chyběl zraněný sniper Scheithauer a středopolař Pechr.

Sokolíci stoupili do zápasu dobře. Svou aktivní hrou znemožňovali domácím jakoukoli kombinaci a do šancí je pouštěli velice sporadicky. První větší šanci utkání měl, po přihrávce Plachého, Šenfeldr, ale jeho střela skončila bohužel mimo domácí branku. Domácí zahrozili pár minut po té, když zahrávali volný přímý kop. Velmi tvrdé střele se do cesty postavil nebojácný Hrdý a "uklidil" míč do zámezí. Ve 25.minutě utkání mohli přihlížející diváci vidět snad nejkrásnější akci utkání. Odražený míč vybojoval Vainert, obešel hráče a krásnou uličkou našel Plachého, který se mazácky obtočil kolem domácího obránce a krásnou střelou k tyči poslal křesínské do vedení. Domácí byly z této rány v šoku a na jejich hře to bylo znát. Do poločasu si nevytvořili téměř žádnou vážnější šanci. Těsně před hvizdem sudího, který měl ukončit dobrý první poločas, se zranil obránce Šíma, který utrpěl v souboji s domácím hráčem bolestivý "šlapák" a musel být střídán. Nahradila ho jedna z posil a to Okatý. Do poločasu se již nic dalšího nestalo, tudíž do šaten odcházeli šťastnější sokolíci.

Během druhé poločasu naši hráči částečně polevili z nasazení a na hře domácích to bylo znát. Častěji se dostávali do šancí a jen díky bravurním zákrokům brankáře Smoli se jejich šance v gólové neproměnily. Černou chvilku si vybrala naše obrana v 68.minutě. Do té doby fungující defenziva zapoměla na jediného hráče domácích, ke kterému se dostal centrovaný míč ze strany a přesnou střelou k tyči srovnal stav utkání na 1:1. Ke smůle sokolíků si na střelu Smola sáhl ale i tak byl krátký. Domácí stále tlačili, ale sokolící se semkli v dobře fungující stroj a utkání dotáhli do remízového konce.

Z Libochovan, od lídra tabulky, vezeme veledůležitý bod a tým se bude připravovat na domácí utkání, ve kterém přivítáme tým ze spodních pater tubulky, tým Brňan.

Sestava: Smola, Šíma(Okatý), Chlouba, Hrdý, Vainert, Laube, Brunclík, Dobeš, Tibitanzl, Plachý(Lidiak), Šenfeldr