Třebívlice odjeli bez bodů

08.09.2013 09:51

Sokol Křesín - SK Třebívlice  3:1  (3:1)

Tak konečně se nám to podařilo!!! Tradiční derby mezi naším týmem a týmem z Třebívlic jsme tentokrát zvládli na jedničku a zaslouženě si do připisujeme tři body.

Do zápasu vstoupili sokolíci výtečně. Na soupeře vlétli jako uragán a už ve 4.minutě se radovali z gólu. Hrdý skvěle zatáhl míč po levé straně a průdkým přízemním centrem našel ve vápně Švestku, který se dokázal přes dotírajícího obránce hostí uvolnit a poslal náš tým do vedení - 1:0. Další velkou šanci překazil Švestkovi výborně chytající brankář Rambousik, který zlikvidoval jeho samostatný únik skvělým zákrokem. Hosté se dostali do šance z následné akce, ale požár v obraně hasil Smola, který v souboji utrpěl zranění kolene, ale zápas i přes toto dochytal. Ve 25.minutě musel hřiště opustit zraněný Marcel Procházka a nahradil ho jeho jmenovec Marek. Ve 32.minutě Hanousek zahrával trestný kop a na jeho milimetrový centr si naběhl aktivní Švestka a svou druhou brankou zvýšil vedení křesínských na 2:0. Hosté se však nehodlali vzdát, přidali na aktivitě a to jim přineslo ovoce ve 36.minutě. Prudkou střelu z trestného kopu nedokázal domácí brankář Smola zkrotit a odražený míč dopravil do sítě hostující útočník - 2:1. Sokolíci se ovšem po inkasované brance nepoložili na lopatky a ještě víc se do soupeře z Třebívlic zakousli. Těsně před ochodem do kabin zahrávali domácí rohový kop. Marek Procházka našel nádherným centrem nabíhajícího Hraničku, který hlavou opět poslal sokolíky do dvoubrankového vedení - 3:1. Po této důležité brance "do kabiny" sudí ukončil první poločas derby.

V druhém dějství zápasu se naši soustředili na kvalitní obranou činnost. Defenziva Sokola Křesín pod taktovkou zkušeného Hanouska fungovala jako dobře seřízený stroj. Hostující útočníky nepouštěli do větších šancí. Na druhé straně se do brankové příležistosti dostal nejdříve Brunclík, ale na jeho zpětnou přihrávku Procházka nedosáhl a v další případě hlavičkoval Švestka, po nádherně zahraném rohovém kopu Procházky, těsně nad. Třebívličtí se až do konce utkání rvali jako lvi, ale v dnešním zápase na náš tým zkrátka neměli. Jinak kvalitní utkání pokazil svým zkratem hostující brankář Rambousik, který po druhé žluté kartě(první inkasoval v prvním poločase pro ruku mimo velké vápno) za hrubé nesportovní chování musel předčasně pod sprchu.

Skóre se však již nezměnilo a tak po dlouhém čekání se náš tým raduje z vítězství nad tradičním rivalem.

Sestava: Smola,Hanousek,Laube,Dobeš,Vainert,Hranička,Menhart,Brunclík(Svoboda),Hrdý,Procházka Marcel(Procházka Marek),Švestka

Střídal: Plachý