FK Mlékojedy 2005 "B" - TJ Sokol Křesín 2:3 (1:0)

06.06.2011 10:16

Nedělní utkání na hřišti v Mlékojedech přilákalo slušnou diváckou návštěvu, která viděla 5 branek,drama až do konce,slyšela burácení našeho "kotle" a co je hlavní, vítězství hostujícího týmu!!! V nedělním odpoledním parnu nastoupily proti sobě týmy Mlékojed a Křesína a umístění v tabulce obou soupeřů naznačovalo bojovné utkání. Mlékojedské rezervě patřila po 19.kole třetí příčka v tabulce a po výhře v Libochovicích si na náš tým věřila.

Do utkání šlo naše mužstvo s myšlenkou, že pokud tento zápas nezvládnou nebude to nic dobrého. Nikdo si to přiznat nechtěl, ale v podvědomí to měl každý hráč Sokola. Jejich hra v prvním poločase tomu hodně napovídala. Nervózní hra, mnoho pokažených přihrávek, individuální chyby jak v obraně tak záloze a hlavně mnoho neproměněných šancí. Domácí tohoto často využívali a ohrožovali Smolovu branku z rychlých protiútoků. V jednom případě stáli při našem týmu všichni svatí, to když se na malém vápně sám objevil útočník domácích, ale svou tisíci procentní šanci školácky zahodil. Sokolíci se z tohoto nepoučili a svého soupeře stále pouštěli do šancí. Další takovou bravurně zlikvidoval Smola, ale na druhou už byl krátký. Šíma rozehrával trestný kop ze strany, odražený míč nezvládl Pechr a na naší obranu se v tu chvíli řítilo 5 domácích hráčů, nezajištěná obrana nechala podel postraní čáry projít domácího útočníka až do velkého vápna a tento křižnou střelou otevřel skóre utkání. To běžela 45.minuta. Pro sokolíky to byla ledová sprcha, inkasovat branku do kabin v takto důležitém utkání.

Během poločasu udělal trenér Šíma jedinou změnu a to takovou, že ze hřiště stáhnul Dobeše a na jeho místo poslal uzdraveného Veinerta. Radil svým svěřencům nevěšet hlavy a v druhé půlce se do soupeře zakousnout a donutit ho k chybám v obraně.

V druhém poločase to nebyl tým z prvního. Sokolíci hráli aktivně, napadali a jejich hra přinesla ovoce ve 49.minutě. Přetažený centru Šenfeldra se dostal až k nabíhajícímu Scheithauerovi, který si nejprve parádní kličkou položil obránce a vstřelení vyrovnávací branky už nebyl problém - 1:1. Neuběhlo ani pět minut a sokolíci obrátili výsledek ve svůj prospěch. Šíma poslal trestný kop za domácí obranu, v níž si nerozuměl obránce s brankářem a jejich srážku využil, kdo jiný než Scheithauer který zvýšil stav na 1:2. Radost sokolíků však netrvala dlouho. V 55.minutě se opět z pravé strany prodral, přes obránce do našeho pokutového území domácí útočník, přihrál před branku, kde se míč odrazil od nohou druhého útočníka a bylo srovnáno. Dalších dvacet minut se hrál fotbal okolo středového kruhu. Nikdo nechtěl vzít odpovědnost na sebe, a oba týmy čekaly na chybu toho druhého. Vše rozhodl v 70.minutě opět Scheithauer. Vyměnil si míč s Laubem, přes domácího obránce zatáhl míč k brankové čáře odkud nakopl míč tak dobře, že se ve vzduchu stočil přímo do branky nad hlavou domácího brankáře Krupičky. Nad krásou fotbalu žasnul snad každý divák, co byl ten den na hřišti v Mlékojedech. Po vstřelené brance domácí stále zlobili, ale obrana se dalších chyb vyvarovala. Všem zatrnulo při posledním trestném kopu domácích. Šíma, ve vzduchu atakován domácím hráčem, nasměroval hlavou míč do spojnice Smolovi branky. Chybělo pár centimetrů a sokolíci mohli odjíždět z Mlékojed s jedním jediným bodem. Vše ale naštěstí dopadlo dobře a Křesín mohl slavit další veledůležité vítězství. Po konečném hvizdu přišla zasloužená děkovačka s našimi fanoušky, kteří byli opět dvanáctým hráčem na hřišti.

"Dnešní utkání bylo velice nervózní, ale kluci ukázali svou sílu a hlavně týmovou hru a zaslouženě vyhráli. Moc jim za to děkuji," řekl po utkání trenér Křesína Víťa Šíma.

Sestava: Smola, Šíma, Dobeš(Veinert),Hrdý, Chlouba, Laube, Figr, Pechr(Eichler),Brunclík, Scheithauer, Šenfeldr