FK Libochovice "B" - TJ Sokol Křesín 3:3 (3:1)

05.09.2010 17:00

K prvnímu mistrovskému utkání v nové sezoně zajížděl Sokol Křesín na půdu odvěkého rivala a to do nedalekých Libochovic. Náš tým odjížděl se značně oslabeným kádrem a to s pouhými jedenácti hráči. Velkou měrou tomu přispělo zdlouhavé vyřízení nových registračních průkazů u tří hráčů ale také nemoc Jardy Chlouby a Michala Nováka.

Náš tým zahájil utkání bez možnosti střídání. Hned v 1.minutě utkání, po chybě naší zálohy a následnému nedovolenému zákroku v našem pokutovém území, zahrávali libochovičtí pokutový kop. Celý zápas výborně chytající Smola sice vystihl směr střely, ale byl bohužel krátký. Stav utkání se poprvé měnil 1:0. Po necelých 7 minutách nezvládl Martin Aichler přihrávku při našem přečíslení a z následného rychlého protiútoku křesínští opět inkasovali po přesném centru ze strany a hlavičce domácího útočníka. Stav utkání se měnil po druhé - 2:0. Po této brance snad žádný z početné skupiny našich "fans" nepočítal s tím, že bychom mohli z Libochovic přivést body. V 30 minutě se náš tým usmálo štěstí. Trestný kop obránce Šímy našel zabíhajícího Brunclíka který z "voleje", i když trošku šťastně, překonal domácího golmana - 2:1 ! ! ! Avšak naše radost netrvala dlouho. Ve 38.minutě libochovičtí opět skórovali a to po nedomluvení se našich obránců. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 3:1 pro domácí.

Do druhého poločasu nastoupilo naše mužstvo s větším odhodláním a s vůlí změnit vývoj utkání ve svůj prospěch. O začátku se křesínští do svého soupeře "zakousli" a čím dál tím víc si vytvářeli herní převahu až na situaci z 50.minuty, kdy do pokutového území našich vtrhl jako lavina domácí útočník. Obránce Šíma tuto situaci vyřešil ne moc šťastně a zbytečným faulem daroval domácím další pokutový kop. Domácí se již viděli při oslavách další vstřelené branky. To by však v brance Sokola nesměl stát, ten den výborně chytající, Smola, který svým výborným zákrokem nepřipustil navýšení skóre na světelné tabuly!!! Tato situace nabudila naše hráče a začali tlačit svého soupeře ještě více. A jejich snažení přineslo ovoce v 65.minutě, kdy přihrávka Silného ze strany našla, do středu nabíhajícího Brunclíka, který "mazácky" z cca 20 metrů uklidil míč k tyči - 3:2 ! Hra nabrala dobrý spád. Hrálo se "nahoru-dolů". S přibývajícími minutami našim chlapcům ubývaly síly a na jejich herním projevu to bylo znát. Štěstí však přeje odvážnému a v 80.minutě přálo!!! Míč si na značku rohového kopu postavil Martin Brunclík a děli se věci. Jeho nádherný zatočený centr zapadl přímo k zadní tyči domácí branky za zkoprnělého golmana - stav utkání se měnil po šesté - 3:3.

Domácí se ještě snažili stav zvrátit, ale již se jim to nepodařilo. Naši tedy vezli z půdy odvěkého rivala vydřený, ale zasloužený bod.

"Chtěl bych klukům za dnešní výkon poděkovat. Ukázalo se, že i bez stálých opor se dá hrát a jsem velice rád, že to byl právě zápas v Libochovicích, který to ukázal. Chtěli jsme se v Libochovicích ukázat v dobrém světle a nepřijet domů s přídělem deseti branek, což se naštěstí vyplnilo." , řekl po utkání domácí trenér Víťa Šíma

Sestava Sokola Křesín - Smola, Dobeš ,Šíma ml. ,Grunt, Hrdý(K), Aichler, Brunclík, Silný, Kristev, Hauptfogl, Schenfelder