Čtyřka pro Zahořany

02.05.2013 08:49

Sokol Zahořany - Sokol Křesín  1:4  (0:0)

Ve středu měl náš tým na programu dohrávku 14.kola, které bylo díky nepřízni počasí přesunuto na první květnovou středu. Náš tým zajížděl k utkání na půdu Zahořan, které je na samém dně tabulky III.třídy a bojuje o záchranu. Před zápasem panovali v týmu obavy, ale nakonec zápas dopadl na výbornou a sokolíci přivezli opět 3 body z půdy soupeře. Sice k utkání odjížděli v oslabené sestavě a pouze s 12ti hráči, ale i v takovém počtu dokázali bodovat.

Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Rychle jsme se přizpůsobili stylu hry domácích. Bezhlavé nakopávání míčů, žádná kombinace,špatný pohyb. Tak vypadala naše hra celý první poločas. Soupeř nás několikrát velmi pozlobil, ale v brance stál bezchybný Smola. Nejdříve kryl trestný kop, kdy přízemní střelu vytěsnil na roh a při druhé stoprocentní šanci vůbec zasahovat nemusel. Domácí útočník se na našeho gólmana řítil úplně osamocený ale rozhodl se raději přihrát než vystřelit a jeho záměr vystih Dušan Hrdý, který akci překazil. To bylo ze strany soupeře v prvním poločasu vlastně vše, až na pár dalších střel, ale ty však naši branku minuly. Hra našeho týmu se ale nelepšila. Stále více nepřesností v naší hře stavělo domácí do role favorita. Sokolíci se za první poločas dostali do větší šance pouze dvakrát. Jednou se pokoušel ohrozit domácího brankáře Hanousek, ale jeho střela neměla dostatečnou razanci a stejný problém byl i u střely Šenfeldra. Hvizd rozhočího Kutiho ukončil první poločas za stavu 0:0 a naše fandy hra našeho týmu moc nepotěšila.

Do druhé půle vlétli sokolíci jako vítr. Už ve 48.minutě ukázal Radek Hrdý svojí sílu. Protáhl míč až do velkého vápna kde vyšel vítězně ze souboje s domácím obráncem a střelou k tyči poslal náš tým do vedení - 0:1. Další šok pro domácí přišel v 57.minutě. Lidiak zkušeně vybojoval míč na středovém kruhu a vymyslel přihrávku z říše snů pro Šenfeldra. Ten přesprintoval domácího obránce a nezalekl se souboje s brankářem a podel něj zvýšil náskok našeho týmu na 0:2. Snad vinou euforie ze vstřelení druhé branky naše hra opět malinko ochabla a soupeř trestal. Radek Hrdý zbytečně váhal s rozehráním, soupeř ho v souboji přetlačil a na prudkou střelu k tyči byl Smola krátký - 1:2. V 70.minutě došlo na hřišti k velkému zmatku. Rozehraný roh na krátko poslal Hanousek přesnou střelou na zadní tyč a míč, nikým netečován, zapadl za záda domácího gólmana. V tom se ale ozval hvizd sudího. Rozhodčí Kuti nejspíše písknul faul na našeho útočníka. Domácí rychle rozehráli ale nikdo stále nevěděl co rozhodčí vlastně odpískal. Regulérní gól však platil, i když domácí reklamovali Lidiakovu teč, který stál sice v ofsajdovém postavení, ale míče se vůbec dotknout nemohl. Do listiny střelců se tedy i v tomto zápase zapsal Hanousek - 1:3 Na tuto branku domácí již odpověděl nedokázali a navíc se ještě v 74.minutě trefil Polák, který musel v tomto utkání nastoupit na postu pravého záložníka. Na centr Brunclíka si Polák vyskočil nejvíš a hlavou nedal gólmanovi šanci - 1:4.

Náš tým tedy utkání zvládnul na jedničku. Ale pouze ve druhém poločase. Hororový první poločas snad hodnotit ani nelze. V sobotu čeká sokolíky zápas se sousedem v tabulce. Křesínští jedou do Žitenic, kde se pokusí prodloužit sérii zápasu bez prohry ze čtyř na pět.

Sestava: Smola, Dobeš, Chlouba, Hrdý D., Brunclík, Polák, Hanousek, Hrdý R., Svoboda, Lidiak, Šenfeldr

Připraven: Procházka